A rendezvény részletes programja

péntek, 2016. augusztus 19.
Időpont Program Helyszín
18:00 A Partiumi Magyar Napok 15 éve - kiállításmegnyitó Szakszervezetek Művelődési Háza – Előcsarnok
18:00 - 23:45 Állandó programok a Széchenyi utcában Diego-színpad (Széchenyi utca)
18:30 Opera- és operett-gála Szakszervezetek Művelődési Háza – Nagyterem
20:00 The Elvis Band koncert Diego-színpad (Széchenyi utca)
22:00 The Bits Beatles emlékzenekar koncert Diego-színpad (Széchenyi utca)
szombat, 2016. augusztus 20.
Időpont Program Helyszín
09:00 Ünnepi szentmise Római Katolikus Székesegyház
10:00 Koszorúzás Szent István király szobránál Római Katolikus Székesegyház
10:00 - 22:00 Partiumi Mesterségek Utcája Diego-színpad (Széchenyi utca)
10:00 - 20:00 Kézművesvásár és mesterség-bemutatók Diego-színpad (Széchenyi utca)
10:30 25 éves a Szatmárnémeti Szent István Kör Diego-színpad (Széchenyi utca)
11:00 - 19:00 Állandó programok a Széchenyi utcában Diego-színpad (Széchenyi utca)
11:00 - 17:00 Kézműves szöszmötölő gyerekeknek Diego-színpad (Széchenyi utca)
11:00 Dániel András: Egy kupac kufli Diego-színpad (Széchenyi utca)
12:00 Hétpróba, vetélkedő gyermekeknek Diego-színpad (Széchenyi utca)
12:00 - 19:00 „Nyitva van az Aranykapu” Népi Játszókert Diego-színpad (Széchenyi utca)
12:00 - 20:00 Szabadtéri népi játékok kipróbálása Diego-színpad (Széchenyi utca)
13:00 - 16:00 Asztalitenisz-bajnokság Diego-színpad (Széchenyi utca)
15:00 Legyen a város a bicikliseké (is)! Diego-színpad (Széchenyi utca)
16:00 - 19:00 Biciklis családi ügyességi és gyorsasági verseny Diego-színpad (Széchenyi utca)
16:00 - 19:00 „10 éves az Aranykapu Kulturális Egyesület” – kiállítás Diego-színpad (Széchenyi utca)
17:00 Gyermek-táncház Diego-színpad (Széchenyi utca)
18:00 Marie Jones: Kövekkel a zsebében Szakszervezetek Művelődési Háza – Kisterem
20:30 István a király - rockopera, koncertváltozat Autonet-színpad (Új főtér)
22:30 Kiscsillag koncert Diego-színpad (Széchenyi utca)
vasárnap, 2016. augusztus 21.
Időpont Program Helyszín
10:00 - 20:00 Kézművesvásár és mesterség-bemutatók Diego-színpad (Széchenyi utca)
10:00 - 20:00 Szabadtéri népi játékok kipróbálása Diego-színpad (Széchenyi utca)
10:00 - 20:00 Partiumi Mesterségek Utcája Diego-színpad (Széchenyi utca)
11:00 - 17:00 Kézműves szöszmötölő gyerekeknek Diego-színpad (Széchenyi utca)
11:00 - 19:00 Állandó programok a Széchenyi utcában Diego-színpad (Széchenyi utca)
11:00 Bodri a fölmosolygó öleb Diego-színpad (Széchenyi utca)
12:00 - 19:00 „Nyitva van az Aranykapu” Népi Játszókert Diego-színpad (Széchenyi utca)
12:00 Mimóka Diego-színpad (Széchenyi utca)
16:00 - 19:00 „10 éves az Aranykapu Kulturális Egyesület” – kiállítás Diego-színpad (Széchenyi utca)
16:00 Passion 4 Salsa Diego-színpad (Széchenyi utca)
16:30 Loga Dance Diego-színpad (Széchenyi utca)
17:15 Ecsedi lakodalmas Diego-színpad (Széchenyi utca)
17:45 Royal Dance Diego-színpad (Széchenyi utca)
18:00 Hatházi András: Manka Szakszervezetek Művelődési Háza – Nagyterem
18:15 Így vót Diego-színpad (Széchenyi utca)
19:30 Ladánybene 27 koncert Diego-színpad (Széchenyi utca)
21:30 Moby Dick koncert Diego-színpad (Széchenyi utca)
hétfő, 2016. augusztus 22.
Időpont Program Helyszín
11:00 Szőlőszem Kálmán Szakszervezetek Művelődési Háza – Kisterem
16:00 25 éves a Szent István Kör A Láncos Református Egyházközség gyülekezeti terme
17:00 Alma Együttes koncert Tarr Beton-színpad (Tűzoltótorony)
18:00 Romász János emléktorna Dinamo Sportbázis (Január 24. utca)
20:30 Nagy Norbert operaénekes koncertje Tarr Beton-színpad (Tűzoltótorony)
21:30 Budapest Ragtime Band koncert Tarr Beton-színpad (Tűzoltótorony)
23:00 Noémo koncert Szépművészeti Múzeum
kedd, 2016. augusztus 23.
Időpont Program Helyszín
11:00 Az élet víze Tarr Beton-színpad (Tűzoltótorony)
17:00 Kézműves sörök bemutatója és kóstolója Aranykapu Fonó Ház
17:00 Hamupipőke Szakszervezetek Művelődési Háza – Nagyterem
18:00 Zenei kalandozás a középkortól a kuruckorig Római Katolikus Püspökség Aranyterme
19:00 Iváncsits-Turcsán-Buzogány: A tékozló fiú Szakszervezetek Művelődési Háza – Nagyterem
21:30 Eszencia Tarr Beton-színpad (Tűzoltótorony)
23:00 Filmvetítés: Fehér Isten Szépművészeti Múzeum
szerda, 2016. augusztus 24.
Időpont Program Helyszín
11:00 Batu-tá kalandjai Tarr Beton-színpad (Tűzoltótorony)
17:00 Irodalmi délután Gravel Grove (Károlyi köz/Kogălniceanu utca 3.)
19:00 Hernádi Pont Szakszervezetek Művelődési Háza – Nagyterem
21:30 Bányavirág Tarr Beton-színpad (Tűzoltótorony)
23:00 Filmvetítés: A Lovasíjász Szépművészeti Múzeum
csütörtök, 2016. augusztus 25.
Időpont Program Helyszín
11:00 A halhatatlanság országa Tarr Beton-színpad (Tűzoltótorony)
17:00 Könyvbemutató-koncert Gravel Grove (Károlyi köz/Kogălniceanu utca 3.)
17:00 Fiatal orvosok találkozója No Pardon Pub
18:00 Stabat mater Szakszervezetek Művelődési Háza – Nagyterem
19:30 A Dinu Lipatti Filharmónia szabadtéri koncertje Autonet-színpad (Új főtér)
21:00 Loyal Band koncert Music'at Caffe & Pub
21:30 Ferenczi György és a Rackajam koncert Tarr Beton-színpad (Tűzoltótorony)
23:00 Filmvetítés: Drifter Szépművészeti Múzeum
péntek, 2016. augusztus 26.
Időpont Program Helyszín
11:00 A bagolykisasszony meséje Szakszervezetek Művelődési Háza – Nagyterem
20:00 Szikora Róbert és az R-GO koncert Autonet-színpad (Új főtér)
21:30 - 23:45 Stand up comedy Nagysátor
22:30 Retromania koncert Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
szombat, 2016. augusztus 27.
Időpont Program Helyszín
11:00 - 19:00 Állandó programok a Kossuth-kertben Kossuth-kert
11:00 Szatmári Friss Kávézó Ifjúsági Sziget/Gravel Garden
11:00 Óriás Szalmavár és ugrálda építése, az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében Aranykapu Sziget
11:00 Társasjátékozás Ifjúsági Sziget/Gravel Garden
11:00 - 20:00 Mókuskerék-Gólyaláb CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
11:00 - 20:00 Alkossunk együtt! CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
11:00 - 20:00 Boróka tipegő –játékok piciknek és kicsiknek CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
11:15 A mezőpetri és kaplonyi egyesített fúvószenekar koncertje CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
11:45 Szélkötő kalamata CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
12:00 Könyvbemutataó Nagysátor
12:00 - 18:00 Az Aranykapu Fonó-Ház diákjainak kézműves vására CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
12:00 - 19:00 Egyszervolt mese-fotóstúdió Aranykapu Sziget
13:00 - 18:00 Aranykapu Népi Játszókert: eleink játékai mai köntösben Aranykapu Sziget
13:00 Cirkusz CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
14:00 A bőr a népművészetben Nagysátor
14:00 Táncház gyermekeknek a Zurboló Táncegyüttes közreműködésével CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
15:30 Vívás-bemutató CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
16:00 - 18:00 Meg mered tenni? Ifjúsági Sziget/Gravel Garden
16:00 Irodalmi délután a Sugárút folyóirat szerzőivel és szerkesztőivel Nagysátor
16:00 - 19:00 10 éves az Aranykapu Kulturális Egyesület Aranykapu Sziget
16:00 Néptánc-előadások CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
16:30 Mozogj velünk! Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
17:00 A legészakibb lótartó nép: a szahák Északkelet-Szibériában Nagysátor
17:30 Sörivó verseny, az Igazi Csíki Sör szervezésében Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
18:00 Radics Gigi koncert Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
19:00 - 20:00 Kerekasztal-beszélgetés: A mindenkiben rejlő önkéntes Ifjúsági Sziget/Gravel Garden
19:00 A kolozsvári Zurboló Táncegyüttes előadása CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
19:15 Korda György és Balázs Klári koncert Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
20:00 - 23:45 Beerpong-bajnokság Ifjúsági Sziget/Gravel Garden
20:00 - 23:45 Táncház CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
21:00 Utcabál a The Phoenix SM zenekarral Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
21:30 - 23:45 Stand up comedy Nagysátor
vasárnap, 2016. augusztus 28.
Időpont Program Helyszín
11:00 - 20:00 Boróka tipegő –játékok piciknek és kicsiknek CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
11:00 - 17:00 Nyitva van az aranykapu… Aranykapu Sziget
11:00 - 19:00 Egyszervolt mese-fotóstúdió Aranykapu Sziget
11:00 Társasjátékozás Ifjúsági Sziget/Gravel Garden
11:00 - 19:00 Állandó programok a Kossuth-kertben Kossuth-kert
11:00 - 20:00 Mókuskerék-Gólyaláb CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
11:00 - 20:00 Alkossunk együtt! CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
11:15 Az állatok nyelvén beszélő juhász CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
12:00 - 19:00 Aranykapu Népi Játszókert Aranykapu Sziget
12:00 - 18:00 Az Aranykapu Fonó-Ház diákjainak kézműves vására Aranykapu Sziget
12:30 Együgyű Mihók CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
13:30 Hétpróba, vetélkedő gyermekeknek CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
15:30 A Fekete rózsák együttes fellépése CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
16:00 Dog Training és az Alpha K9 Kutyakiképző Iskola közös engedelmességi, őrző-védő agility bemutatója CBA/Barta Ati szinpad (Kossuth-kert)
16:00 - 18:00 Pokémon Go! Szerezzük meg mind! Ifjúsági Sziget/Gravel Garden
16:00 Horváth Viktor: Vilmos és Kormos Kossuth-kert
16:30 Sörivó verseny, az Igazi Csíki Sör szervezésében Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
17:00 Operett-Retro-Musical Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
17:00 Legyen helyi vezetőink vendége egy fröccsre! Kötetlen beszélgetés Nagysátor
18:00 Dolly Roll koncert Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
18:30 - 20:00 Tabu sarok: Hajléktalan voltam – Gombola András előadása Ifjúsági Sziget/Gravel Garden
19:00 Intim Torna Illegal koncert Gemelli/City Rádió-színpad (Kossuth-kert)
21:00 Magna cum Laude koncert Autonet-színpad (Új főtér)